Nowotwory

Warsztaty / Konferencje

Wybrany artykuł 2020-09-17

Iwona Sajór "Mity o żywieniu w chorobie nowotworowej" // Warsztat on-line // "Onkologia bez tajemnic"

Specjalista do spraw żywienia, dietetyk kliniczny Iwona Sajór obala mity o żywieniu w chorobie nowotworowej i tłumaczy na czym polega prawidłowa dieta podczas leczenia i rekonwalescencji w chorobach nowotworowych.


Materiał powstał przy wsparciu firm: Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. oraz Merck Polska Sp. z o.o.
Powiązane artykuły
  • Onkokonsultacje i konsultacje plastyczne Pobyt w szpitalu to dla każdego dziecka bardzo trudne doświadczenie. Obecnie ten czas może być jeszcze bardziej uciążliwy z uwagi na panującą na świecie sytuację epidemiologiczną. Wprowadzone ograniczenia utrudniają kontakt z psychologami, uczestniczenie w zajęciach arteterapeutycznych i odpoczynek od szpitalnej codzienności. Fundacja Utrica daje możliwość udziału w bezpłatnych indywidualnych zajęciach online.
  • Warsztaty wyjazdowe "Odkryjmy siebie na nowo" | Stowarzyszenie Różowe Okulary W tym roku Stowarzyszenie Różowe Okulary organizuje warsztaty wyjazdowe na Wyspie Sobieszewskiej i w Ciechocinku - w sumie 4 turnusy w różnych terminach.
  • "Onkologia bez tajemnic" Wirtualne warsztaty dla pacjentów onkologicznych. Porady w czasie pandemii koronawirusa „Onkologia bez tajemnic” to warsztaty dla chorych na nowotwory i ich bliskich, które zamierzaliśmy przeprowadzić w 2020 r. w kilku miastach Polski. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała nasze plany, dlatego spotkamy się w wirtualnej rzeczywistości, a tematem naszych pierwszych wykładów są porady dla pacjentów onkologicznych na czas pandemii, których udzielają onkolog kliniczny prof. Piotr Wysocki i pielęgniarka onkologiczna Barbara Jobda, autorzy zaleceń przygotowanych dla pacjentów onkologicznych.
  • Wirtualne warsztaty dla pacjentów hematoonkologicznych W tym roku udało się nam, jak na razie zrealizować tylko 2 z 10 warsztatów dla pacjentów hematoonkologicznych i ich bliskich. Przyczyną jest oczywiście pandemia koronawirusa, dlatego spotkamy się w wirtualnej rzeczywistości, a tematem naszych pierwszych wykładów są porady dla pacjentów hematoonkologicznych na czas pandemii, których będą udzielać lekarze hematolodzy, pielęgniarka i psychoonkolog.
  • WARSZTAT DLA PACJENTÓW HEMATOONKOLOGICZNYCH | 28 marca 2020 r. TORUŃ W ramach ogólnopolskiego cyklu spotkań dla chorych na nowotwory i ich bliskich „Onkologiczne wojaże” 28 marca br., w sobotę w godzinach 11.00–15.00 zapraszamy na spotkanie edukacyjne dla pacjentów chorych na nowotwory krwi i ich bliskich, które odbędzie się w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
  • 2019 – rok startu do onkologicznego maratonu Jako rzecznik Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych często jestem proszona o wypowiedzi w imieniu chorych na nowotwory. Odpowiadając na tak adresowane pytania, zastanawiam się, kim jest ten modelowy pacjent onkologiczny, jakie są jego potrzeby, od czego one zależą? Czy mój głos jest głosem chorego z małej miejscowości, skąd nawet do powiatowego szpitala jest daleko, czy głosem pacjenta z dużego miasta, w którym działa centrum onkologii, czy może głosem lidera organizacji pacjentów, który dobrze zna polski system opieki onkologicznej.
Pokaż wszystkie
Warsztaty / Konferencje