Nowotwory

Warsztaty / Konferencje

Wybrany artykuł 2020-02-24

WARSZTAT DLA PACJENTÓW HEMATOONKOLOGICZNYCH | 28 marca 2020 r. TORUŃ

W ramach ogólnopolskiego cyklu spotkań dla chorych na nowotwory i ich bliskich „Onkologiczne wojaże” 28 marca br., w sobotę w godzinach 11.00–15.00 zapraszamy na spotkanie edukacyjne dla pacjentów chorych na nowotwory krwi i ich bliskich, które odbędzie się w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W spotkaniu wezmą
 udział: lekarz med. Marcin Rymko, kierownik Oddziału hematologiiktóry poprowadzi wykład dotyczący najnowszych terapii hematoonkologicznych, Aneta Sitarska-Haber ze Stowarzyszenia Dobrej Praktyki Klinicznej poprowadzi prezentację na temat badań klinicznych, psychoonkolog Marta Rusek opowie o wsparciu psychicznym w chorobie. Rzecznik PKPO, Aleksandra Rudnicka przedstawi prezentację na temat pomocy organizacji pacjentów.
 
Współorganizatorami wydarzenia są Fundacja DKMS oraz Stowarzyszenie Hematoonkologiczni. Partnerem spotkania jest Stowarzyszenie Kierunek Zdrowie. 
 
 
Zachęcamy do zapisywania się do udziału w warsztacie!
 
Zapisy u Pani Kasi Tułodzieckiej tel.: 609 807 546 – wyślij sms ze swoimi danymi
oraz pod adresem mailowym ewa@pkopo.pl, tel.: 22 428 36 31
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Organizatorzy zapewniają catering oraz częściowy zwrot kosztów dojazdu.
Powiązane artykuły
  • 2019 – rok startu do onkologicznego maratonu Jako rzecznik Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych często jestem proszona o wypowiedzi w imieniu chorych na nowotwory. Odpowiadając na tak adresowane pytania, zastanawiam się, kim jest ten modelowy pacjent onkologiczny, jakie są jego potrzeby, od czego one zależą? Czy mój głos jest głosem chorego z małej miejscowości, skąd nawet do powiatowego szpitala jest daleko, czy głosem pacjenta z dużego miasta, w którym działa centrum onkologii, czy może głosem lidera organizacji pacjentów, który dobrze zna polski system opieki onkologicznej.
  • Narodowa Strategia Onkologiczna. Wspólny projekt Onkologia, obok kardiologii, jest priorytetem rządu w ochronie zdrowia. Dokumentem, będącym podstawą do realizacji zmian w tym obszarze w najbliższych latach jest Narodowa Strategia Onkologiczna, opracowana przez zespół ekspertów pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Piotra Rutkowskiego. O głównych założeniach, szansach na zmiany w opiece onkologicznej jakie daje Strategia i zagrożeniach w jej realizacji, a także o roli organizacji pacjentów w NSO rozmawiamy z decydentami, onkologami, specjalistami z zakresu zarządzania, a także z pacjentami.
  • GDAŃSK „Onkologiczne wojaże” – warsztaty dla pacjentów hematoonkologicznych i onkologicznych Organizacje pacjentów onkologicznych zapraszają na warsztaty dla chorych na nowotwory i ich bliskich, podczas których będzie można wysłuchać wykładów specjalistów, a także dowiedzieć się jak uzyskać wsparcie w chorobie onkologicznej.
  • Konferencja „Pacjent Onkologiczny i Jego Rodzina” | 25 kwietnia 2020 | Warszawa Konferencja „Pacjent Onkologiczny i Jego Rodzina” to jedyna w Polsce konferencja skupiająca się na interdyscyplinarnym podejściu do leczenia pacjenta przed, w trakcie i po terapii przeciwnowotworowej.
  • Onkologia bez tajemnic! Weź udział w spotkaniu edukacyjnym | 31 stycznia 2020 r. Radom 31 stycznia 2020 r. (piątek) odbędzie się warsztat dla pacjentów onkologicznych. W programie spotkania znajdą się wykłady z zakresu: onkologii, badań klinicznych, diagnostyki, badań obrazowych PET i wsparcia organizacji pacjentów.
  • Warsztaty dla pacjentów z nowotworami krwi i ich bliskich w Radomiu | 30 stycznia 2020 r. Zapraszamy pacjentów z nowotworami krwi i ich bliskich z Radomia oraz okolic do udziału w warsztacie regionalnym. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele organizacji pacjentów, oraz specjaliści z dziedziny hematologii, żywienia klinicznego, psychoonkologii, oraz ekspert od badań klinicznych.
Pokaż wszystkie
Warsztaty / Konferencje