• YouTube
 • Facebook
 • Twiter

Newsletter

Zgoda RODO

Biblioteka

Wirtualna Biblioteka Pacjenta Onkologicznego to projekt, będący odpowiedzią na zapotrzebowanie na wiedzę o nowotworach wśród chorych na raka i ich bliskich.

Coraz więcej pacjentów onkologicznych – między innymi dzięki prowadzonej przez nasze organizacje edukacji – rozumie jak ważna w pokonaniu choroby jest wiedza na jej temat, a także umiejętność poruszania się w systemie opieki zdrowotnej. Jest to potrzebne nie tylko w procesie bezpośredniego leczenia, ale także wsparcia terapii i zachowania jakości życia w chorobie. Również lekarze podkreślają, że współpraca, proces leczenia z wyedukowanym pacjentem przebiega lepiej i efektywniej. Z kolei naszym bliskim, aby pomagać nie wystarczy sama chęć niesienia wsparcia. Trzeba umieć to robić, aby skutecznie pomagać i nie ulec wypaleniu.

Niestety, pisanych przystępnym, zrozumiałym językiem wydawnictw na temat chorób nowotworowych nie jest zbyt wiele. Pozostaje nam sięganie po nie zawsze zweryfikowane i rzetelne informacje w Internecie. Dlatego, chcąc wypełnić tę lukę, postanowiliśmy połączonymi siłami organizacji zrzeszonych w Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, zgromadzić w jednym miejscu bazę przystępnie opracowanej wiedzy o raku. W tym celu stworzyliśmy na stronie PKPO zakładkę BIBLIOTEKA, w której zamieszczamy wydawnictwa, opracowane przez nasze organizacje przy współpracy specjalistów.

Wirtualna Biblioteka Pacjenta Onkologicznego to projekt otwarty, który będzie na bieżąco aktualizowany, zawsze możecie do niego dołączyć z Waszymi nowymi publikacjami. Edukacja to niekończący się proces. Im więcej wiemy o raku, o tym jak go leczyć, tym łatwiej jest nam z nim żyć.

 

Życzę intersującej i pożytecznej lektury

koordynatorka projektu

Aleksandra Rudnicka


Spis treści

 1. Hematoonkologia
 2. Nowotwory kobiece
 3. Rak płuca
 4. Nowotwory układu pokarmowego
 5. Nowotwory skóry
 6. Uroonkologia
 7. Nowotwory rzadkie
 8. Jakość życia
 9. Nowotwory głowy i szyi
 10. Mięsaki
 11. Nowotwory Neuroendokrynne
 12. Nowotwory Układu Nerwowego
 13. Prawa Pacjenta
 14. Psychoonkologia
 15. Innowacyjne terapie
 16. Inne

©2022 Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

Projekt i wykonanie: Net Partners