Jarosław Gośliński

Jarosław Gośliński

Jarosław Gośliński

Jarosław Gośliński

redaktor naczelny

Redaktor naczelny portalu onkologicznego zwrotnikraka.pl
Trzy książki, po które warto sięgnąć Jarosław Gośliński, redaktor naczelny portalu onkologicznego zwrotnikraka.pl. poleca książki poruszające problem wsparcia w chorobie onkologicznej z perspektywy różnych osób: psychoonkologa, lekarza onkologa (Rak po polsku), wolontariuszki (Zorkownia), życiowej partnerki (Ćwiczenia z utraty). Z lektury tych interesujących książek możemy wiele dowiedzieć się o tym, jak mądrze wspierać i towarzyszyć choremu na raka.
E-papieros – mniejsze zagrożenie dla życia? Jarosław Gośliński – redaktor naczelny portalu zwrotnikraka.pl zmierzył się z kolejnym kontrowersyjnym problemem, tym razem dotyczącym e-papierosów. W swoim artykule próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy wapowanie jest mniejszym, czy też innego rodzaju zagrożeniem dla życia e-palaczy?
Medyczna marihuana – lek czy narkotyk? Wokół medycznej marihuany toczy się ostatnio w Polsce burzliwa dyskusja, dotycząca zarówno prawnych, jak i medycznych stron problemów związanych z zastosowaniem konopi indyjskich w różnego rodzaju terapiach w tym onkologicznych i leczeniu bólu. Autor artykułu – Jarosław Gośliński, redaktor naczelny portalu onkologicznego zwrotnikraka.pl, podjął się trudnej próby uporządkowania tego tematu i odpowiedzi na związane z nim najbardziej kontrowersyjne pytania.
Jak przegonić raka, czyli rola aktywności fizycznej w walce z nowotworami

Rak jest podstępnym wrogiem, który zaskakuje człowieka w środku życia, i każe wierzyć, że jesteśmy wobec niego bezradni. W rzeczywistości wiele przyczyn powstawania raka ma związek z naszym stylem życia. Fakt ten oznacza szansę dla każdego z nas. Wszyscy możemy samodzielnie i czynnie przeciwdziałać zachorowaniu na nowotwór. Najlepszą ochroną przed rakiem jest połączenie świadomego odżywiania, regularnego zażywania ruchu, wystarczającej ilości odpoczynku i radości życia. O szczególnej roli aktywności fizycznej w profilaktyce i terapii chorób nowotworowych pisze Jarosław Gośliński, redaktor naczelny portalu onkologicznego zwrotnikraka.pl