Akademia Dobrych Praktyk 2020 - WIDEO

Akademia Dobrych Praktyk 2020 - WIDEO

Powrót 2021-01-13

Akademia Dobrych Praktyk 2020 - WIDEO

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo zimowej edycji Akademii Dobrych Praktyk w wersji online.
Akademie Dobrych Praktyk dają szanse na wymianę poglądów i doświadczeń liderom organizacji pacjentów, a także na poszerzenie wiedzy na temat najnowszych osiągnieć w onkologii, dzięki spotkaniom z ekspertami.  W tym roku, w ramach zimowej Akademii Dobrych Praktyk, z powodu pandemii koronawirusa zaprosiliśmy przedstawicieli organizacji pacjentów oraz ekspertów do udziału w wirtualnym spotkaniu transmitowanym na żywo. 

Do udziału w Akademii Dobrych Praktyk zaprosiliśmy: ministra Macieja Miłkowskiego, prof. Piotra Rutkowskiego, prof. Macieja Krzakowskiego, prof. Marię Litwiniuk, dr Agnieszkę Kolasińską-Ćwikłę, prof. Jana Styczyńskiego, prof. Marka Wojtukiewicza, prof. Ewę Lech-Marańdę, prof. Krzysztofa Tomasiewicza oraz liderów organizacji pacjentów.

Spotkanie poprowadziła rzecznik Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, red. Aleksandra Rudnicka.


Program warsztatów obejmjmował 8 tematycznych paneli poświęconym różnym obszarom onkologii w tym panel z udziałem specjalisty, lekarza zakaźnika - Onkologia a koronawirus. Do udziału w każdym z paneli zaprosiliśmy eksperta oraz przedstawicieli organizacji pacjentów. Specjalista przedstawił najnowsze osiągnięcia i wyzwania z danego obszaru onkologii w ostatnim czasie w postaci wcześniej nagranej 15-20 minutowej wypowiedzi / prezentacji, a liderów prosiliśmy o prezentację działania swojej organizacji i problemów związanych z pandemią koronawirusa.


RELACJE WIDEO Z POSZCZEGÓLNYCH PANELI:

AKADEMIA DOBRYCH PRAKTYK 2020 | Podsumowanie roku 2020, Krystyna Wechmann
AKADEMIA DOBRYCH PRAKTYK 2020 | Minister Maciej Miłkowski
AKADEMIA DOBRYCH PRAKTYK 2020 | Prof. Krzysztof Tomasiewicz " Nowotwory, a koronawirus"
AKADEMIA DOBRYCH PRAKTYK 2020 | Prof. Maciej Krzakowski "Onkologia i rak płuca jako priorytet"
AKADEMIA DOBRYCH PRAKTYK 2020 | Dr hab. n. med Maria Litwiniuk: "Rak piersi"
AKADEMIA DOBRYCH PRAKTYK 2020 | Prof. Marek Wojtukiewicz: "Rak jelita grubego"
AKADEMIA DOBRYCH PRAKTYK 2020 | Prof. Jan Styczyński: "Nowotwory Wieku Dziecięcego"
AKADEMIA DOBRYCH PRAKTYK 2020 | Prof. Piotr Rutkowski: "Nowotwory Skóry"
AKADEMIA DOBRYCH PRAKTYK 2020 | Dr hab. n. med Agnieszka Kolasińska - Ćwikła: "Rak wątrobowokomórkowy"
AKADEMIA DOBRYCH PRAKTYK 2020 | Prof. Ewa Lech-Marańda: "Hematoonkologia"

 

 
 
 
 
Pozostałe wydarzenia
 • Rusza nowy, międzynarodowy projekt World Federation of Incontinence and Pelvic Problems (WFIPP) pod nazwą „Support In Continence”.
  Dzięki współpracy kilkudziesięciu międzynarodowych i krajowych organizacji pozarządowych powstała nowoczesna platforma internetowa, służąca do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat inkontynencji.
   
 • Forum Organizacji Pacjentów 11-12 lutego 2021

  Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej zaprasza na XV Forum Organizacji Pacjentów, które odbędzie się online w dniach 11-12 lutego 2021r.

   

 • Rodzina Profilaktycznych - nasza nowa kampania

  Przedstawiamy Rodzinę Profilaktycznych: seniorów – babcię Ewę i dziadka Janka, ich nastoletnie wnuki Ulę i Kubę, tatę Piotra i mamę Anię. To rodzina, jakich wiele w Polsce – kochająca się i troszcząca się o siebie. To, co jednak wyróżnia Profilaktycznych, to ich szczególna troska o swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich.

 • "Stomik", 5 numer magazynu stomijnego

  Zapraszamy do zapoznania się z piątym numerem magazynu "Stomik", Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO

 • Stanowisko PTOK w sprawie szczepienia na COVID Z uwagi na planowane rozpoczęcie powszechnych szczepień przeciwko COVID-19 pojawiły się liczne zapytania i wątpliwości związane z podawaniem szczepionki chorym onkologicznym poddawanym leczeniu przeciwnowotworowemu. Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej, podobnie jak inne onkologiczne towarzystwa naukowe na świecie, wyraża nadzieję, że większość chorych na nowotwory podda się szczepieniu najszybciej jak to możliwe.
 • ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

  Spokojnych i zdrowych Świąt życzy Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

 • PODSUMOWANIE: ZIMOWA AKADEMIA DOBRYCH PRAKTYK PKPO W środę, 9 grudnia br. liderzy Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych spotkali się na corocznych warsztatach Zimowej Akademii Dobrych Praktyk 2020, które w tym roku z powodu pandemii miały charakter wirtualny. Podczas spotkania odbyły się wykłady ekspertów, którzy odpowiadali na pytania uczestników. Liderzy przedstawiali swoje działania w minionym roku i dzielili się doświadczeniami z czasu pandemii. Gościem specjalnym był lekarz specjalista chorób zakaźnych – prof. Krzysztof Tomasiewicz, a gościem honorowym wiceminister zdrowia – Maciej Miłkowski.
 • Krajowy Dzień Chorych na Przewlekłą Białaczkę Limfocytową

  16 grudnia br. po raz drugi obchodzimy Krajowy Dzień Chorych na Przewlekłą Białaczkę Limfocytową (PBL)