Wydarzenia

Wydarzenia

Powrót

Wydarzenia

Fot. Michał Parzuchowski

Projekt wrześniowej listy leków refundowanych

W piątek Ministerstwo Zdrowia opublikowało Projekt wrześniowego obwieszczenia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, który wejdzie w życie 1 września 2020 r.

Kompleksowa opieka onkologiczna dla pacjentów z rakiem jelita grubego

Ministerstwo Zdrowia przyjęło rozporządzenie o utworzeniu Colorectal Cancer Unitów, czyli ośrodków gwarantujących dostęp do kompleksowego modelu opieki nad pacjentami z rakiem jelita grubego.
Fot. www.sejm.gov.pl

Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia przedstawionego przez prezydenta RP projektu ustawy o Funduszu Medycznym

Transmisja posiedzenia z 5 sierpnia 2020 r. dot. konsultacji nad projektem ustawy o Funduszu Medycznym.
Fot. Ministerstwo Zdrowia

Czy grozi nam delistacja leków? Odpowiada wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski

W związku z licznymi zapytaniami od zaniepokojonych pacjentów i liderów organizacji współpracujących z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych dotyczących zmian legislacyjnych proponowanych w ramach projektu ustawy o Funduszu Medycznym oraz rządowym projekcie nowelizacji specustawy o funkcjonowaniu ochrony zdrowia w czasie pandemii, a także o planowanych zmianach legislacyjnych w 2020 roku, rzecznik Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, Aleksandra Rudnicka poprosiła o wypowiedź wiceministra zdrowia Sławomira Gadomskiego.
Fot. Freepik

Światowy Dzień Raka Płuca

1 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Raka Płuca - nowotworu, na który najczęściej chorują i z powodu którego najczęściej odchodzą pacjenci onkologiczni na całym świecie.

Szpiczak plazmocytowy - Czarny punkt na mapie Europy

W wielu krajach europejskich pacjenci ze szpiczakiem plazmocytowym leczeni nowoczesnymi terapiami żyją dłużej niż w Polsce, a ich choroba ma charakter przewlekły. - Mogą pracować, prowadzić życie rodzinne oraz realizować plany i marzenia. Chcemy, aby polscy chorzy też mieli taką szansę – apelował Łukasz Rokicki, prezes Fundacji Carita podczas debaty zorganizowanej przez Fundację Carita im. Wiesławy Adamiec oraz Fundację „Żyjmy Zdrowo”.

#onkochrona

Fundacja Carita im. Wiesławy Adamiec, dzięki wsparciu firmy Amgen przygotowała specjalnie dla Państwa „zestaw pierwszej potrzeby” zawierający środki ochrony osobistej dedykowany pacjentom hematoonkologicznym.
Źródło: https://www.gov.pl/web/rpp/

Gdy naruszone zostają prawa pacjenta

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta apeluje do organizacji pacjentów o zgłaszanie szystkich niepokojących sygnałów dotyczących naruszenia praw pacjenta.
Źródło freepik.com

Nowa Rada Narodowego Funduszu Zdrowia

Minister zdrowia powołał na 5.letnią kadencję Radę Narodowego Funduszu Zdrowia. Dziesięcioosobowy zespół jest oopiniodawczo - doradczym organem prezesa Funduszu, a także kontrolnym. Publikujemy nazwiska członków rady.
https://www.gov.pl/web/rpp

Prawo pacjenta do informacji

Rzecznik Praw Pacjenta ogłosił rok 2020 Rokiem Seniora. Z uwagi na czas pandemii COVID-19 działania przeniesiono do wirtualnej rzeczywistości. Dziś zapraszamy do obejrzenia rozmowy o prawie pacjenta do informacji z Seniorką, Panią Barbarą.
https://nipip.pl/

Podziękowania NRPiP za wsparcie dla pielęgniarek i położnych

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych dziękuje za wsparcie dla pielęgniarek i położnych

Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby

Wątroba nie boli, ale gdy odczuwamy dyskomfort to znak, że może dziać się coś niedobrego. 28 lipca obchodzimy Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby, podstępnej i przebiegającej najczęściej bezobjawowo choroby. Zgodnie z globalną strategią WHO pozostało nam dokładnie 10 lat do wyeliminowania jej z polskiego społeczeństwa.

Konferencja online z okazji Światowego Dnia Wirusowego Zapalenia Wątroby

W najbliższy poniedziałek zapraszamy do udziału w konferencji online z okazji Światowego Dnia Wirusowego Zapalenia Wątroby. Eksperci i przedstawiciele organizacji pacjentów rozmawiać będą na temat "Wirusów XXI – dlaczego tak trudno z nimi walczyć? Perspektywy pacjentów i klinicystów w walce z wirusami zapalenia wątroby".

Debata online „Szpiczak plazmocytowy – Perspektywy dla pacjentów”

Organizatorzy Fundacja Carita – Żyć ze szpiczakiem im. Wiesławy Adamiec i Fundacja Żyjmy Zdrowo zapraszają do udziału w debacie online „Szpiczak plazmocytowy – Perspektywy dla pacjentów”.