• YouTube
 • Facebook
 • Twiter

Newsletter

Zgoda RODO

Czytelnia

Czytelnia to miejsce, będący odpowiedzią na zapotrzebowanie na wiedzę o nowotworach wśród chorych na raka i ich bliskich.

Coraz więcej pacjentów onkologicznych – między innymi dzięki prowadzonej przez nasze organizacje edukacji – rozumie jak ważna w pokonaniu choroby jest wiedza na jej temat, a także umiejętność poruszania się w systemie opieki zdrowotnej. Jest to potrzebne nie tylko w procesie bezpośredniego leczenia, ale także wsparcia terapii i zachowania jakości życia w chorobie. Również lekarze podkreślają, że współpraca, proces leczenia z wyedukowanym pacjentem przebiega lepiej i efektywniej. Z kolei naszym bliskim, aby pomagać nie wystarczy sama chęć niesienia wsparcia. Trzeba umieć to robić, aby skutecznie pomagać i nie ulec wypaleniu.

Niestety, pisanych przystępnym, zrozumiałym językiem wydawnictw na temat chorób nowotworowych nie jest zbyt wiele. Pozostaje nam sięganie po nie zawsze zweryfikowane i rzetelne informacje w Internecie. Dlatego, chcąc wypełnić tę lukę, postanowiliśmy połączonymi siłami organizacji zrzeszonych w Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, zgromadzić w jednym miejscu bazę przystępnie opracowanej wiedzy o raku. W tym celu stworzyliśmy na stronie PKPO zakładkę BIBLIOTEKA, w której zamieszczamy wydawnictwa, opracowane przez nasze organizacje przy współpracy specjalistów.

Czytelnia to projekt otwarty, który jest na bieżąco aktualizowany, zawsze możecie do niego dołączyć z Waszymi nowymi publikacjami. Edukacja to niekończący się proces. Im więcej wiemy o raku, o tym jak go leczyć, tym łatwiej jest nam z nim żyć.

 

Życzymy intersującej i pożytecznej lektury!


Spis treści

 1. Raporty
 2. Innowacyjne terapie
 3. Poradniki
 4. Prawo
 5. Przydatne
 6. Kultura
 7. Jakość życia
 8. Prawa Pacjenta
 9. Psychoonkologia
 10. Inne

©2024 Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych

Projekt i wykonanie: Net Partners