Filmoteka pacjenta
Playlisty
- WDECH. WYDECH
- PRZEŻYJMY to jeszcze raz
- PACJENT Przede Wszystkim
- Wielochorobowość jako znak czasu
- WSPOMAGANIE ODPORNOŚCI: profilaktyka zakażeń, szczepienia | Warsztat z dr Pawłem Grzesiowskim
- DOKTORZY DONOSZĄ: PODSUMOWANIE UROONKOLOGII
- SZCZEPIENIA - Bądźmy wszyscy bezpieczni
- PROFESORZY DONOSZĄ: Światowy Kongres Raka Płuca
- Studio pod Jaskółkami
- Sprawdzam i badam
- Życie bez transfuzji
- Posłuchaj psychologa
- Precyzyjna diagnoza = dobre leczenie. Potwierdzają pacjenci z rakiem płuca
- Rak nerki
- Rak z komórek Merkla. Czy musi wykluczać?
Pozostałe filmy
- KAMPANIA "Wiele Twarzy Szpiczaka" | Historia pani Marii
- KAMPANIA "Wiele Twarzy Szpiczaka" | Historia pana Marka
- KAMPANIA "Wiele Twarzy Szpiczaka" | Historia pani Ani
- KAMPANIA "Wiele Twarzy Szpiczaka" | Historia pani Beaty
- KAMPANIA "Wiele Twarzy Szpiczaka" | Historia pana Grzegorza
- KAMPANIA "Wiele Twarzy Szpiczaka" | Dr Dominik Dytfeld Przedstawiamy niepowtarzalne historie pacjentów oraz wyjątkowość choroby, jaką jest szpiczak plazmocytowy. Chorzy zaprzyjaźnieni z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych, podopieczni Fundacji Carita postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami życia z tym nowotworem i jego trudną terapią. Pokazali nam swoje najgłębsze emocje, częste rozterki, a także nadzieję na wyleczenie. Dzięki przedstawionym historiom możemy się też przekonać, że indywidualizacja leczenia w tej chorobie, dostępność do kolejnych linii terapeutycznych sprawia, że szpiczak plazmocytowy może być chorobą przewlekłą, z którą pacjenci mogą przez wiele lat cieszyć się życiem. Zapraszamy na pierwszą część naszej kampanii „Wiele Twarzy Szpiczaka”, którą otwiera wypowiedź Dr hab. n. med Dominika Dytfelda, lekarza hematologa. Każdego dnia bieżącego tygodnia zapraszamy na spotkania z bohaterami naszej kampanii.
- prof. dr hab. n. med Lidia Gil "CAR-T Przełomowy kierunek rozwoju medycyny" | ONKOLOGIA BEZ TAJEMNIC Od lat poszukuje się terapii, która była panaceum na wszystkie nowotwory. Czy CAR- T nowy kierunek rozwoju onkologii spełni te oczekiwania? Co kryje się za skrótem CAR-T? Jacy pacjenci korzystają już z tej terapii? Jakie są ograniczenia i wyzwania terapii CAR-T Czy jest ona dostępna w Polsce? Na te i inne pytania odpowiada hematolog prof. hab. n. med. Lidia Gil z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
- Między toksycznością, a skutecznością w leczeniu raka nerki | ONKOLOGIA BEZ TAJEMNIC W kolejnym filmie z cyklu ONKOLOGIA BEZ TAJEMNIC o leczeniu raka nerki opowiada Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek – onkolog kliniczny