Rodzina Profilaktycznych - nasza nowa kampania

Rodzina Profilaktycznych - nasza nowa kampania

Powrót 2021-01-11

Rodzina Profilaktycznych - nasza nowa kampania

Aktualności

Przedstawiamy Rodzinę Profilaktycznych: seniorów – babcię Ewę i dziadka Janka, ich nastoletnie wnuki Ulę i Kubę, tatę Piotra i mamę Anię. To rodzina, jakich wiele w Polsce – kochająca się i troszcząca się o siebie. To, co jednak wyróżnia Profilaktycznych, to ich szczególna troska o swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich.
Profilaktyczni stosują się do zasad profilaktyki pierwotnej, czyli zdrowego stylu życia, i profilaktyki wtórnej, czyli wykonywania badań prewencyjnych, które pozwalają na wykrycie  chorób nowotworowych we wczesnym stadium, a tym samym na ich wyleczenie. Profilaktyczni wykonują badania okresowe, szczepienia i bacznie obserwują swój organizm, aby w porę zareagować na pierwsze objawy choroby. W Rodzi- nie Profilaktycznych dbałość o zdrowie jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Babcia   Ewa, mama Ania uczą Ulę jak wykonywać samobadanie piersi i jak dbać o zdrowie sfer intymnych kobiety. Dziadek Janek i tata Piotr przekonują Kubę, że nie ma badań wstydliwych, a samobadanie jąder przez chłopców i mężczyzn raz w miesiącu powinno stać się nawykiem. W kalendarzu Profilaktycznych obok dat imienin i urodzin zaznaczone są daty badań profilaktycznych, m.in. morfologii krwi, która jest podstawowym badaniem diagnostycznym w kierunku nowotworów krwi i należy ją wykonywać raz w roku.

Tworząc ten kalendarz, powołując do życia Rodzinę Profilaktycznych, staraliśmy się w przystępny i zrozumiały sposób, z wykorzystaniem ikonografiki, przekazać podstawową wiedzę na temat objawów, profilaktyki i diagnostyki wybranych chorób nowotworowych. Chcieliśmy pokazać, że nasze zdrowie w dużej mierze zależy od nas samych. Naszym celem nie jest bowiem straszenie rakiem, ale pokazanie, że choro- bom nowotworowym można zapobiegać przez prowadzenie zdrowego stylu życia, wykonywanie badań okresowych i badań przesiewowych oraz szczepień, a raka wcześnie wykrytego można skutecznie leczyć. Naszym celem jest zachęcenie Państwa do stosowania profilaktyki, która jest podstawą zdrowia, po to aby Rodzin „Profilaktycznych” było w Polsce jak najwięcej. Miniony rok, który upłynął w cieniu pandemii koronawirusa, pokazał jak bezcenne jest zdrowie nasze, naszej rodziny, nas wszystkich warto więc dołożyć starań, aby żyć w dobrym zdrowiu, czego życzymy Państwu w Nowym Roku.

Profilaktyka przeciwnowotworowa to jeden z celów Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, której misją jest poprawa jakości i czasu przeżycia osób z chorobami nowotworowymi w Polsce poprzez wprowadzanie europejskich standardów opieki onkologicznej. Działamy zarówno na rzecz wszystkich chorych na nowotwory, dążąc do zmian systemowych w polskiej onkologii, jak i na rzecz poszczególnych osób, niosąc informację, wiedzę i wsparcie, a przede wszystkim nadzieję, której symbolem jest nasze logo – JASKÓŁKI NADZIEI.

 

Pozostałe wydarzenia