Fundacja KRWINKA przekazuje szpitalowi sprzęt medyczny

Fundacja KRWINKA przekazuje szpitalowi sprzęt medyczny

Powrót 2020-02-26

Fundacja KRWINKA przekazuje szpitalowi sprzęt medyczny

Aktualności

Urządzenie bardzo potrzebne chorym dzieciom: inkubator dwutlenku węgla do hodowli komórkowych zakupiła Fundacja KRWINKA dla oddziałów onkologicznych Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi. Sprzęt, który wart jest 30 tys. złotych i pełni kluczową rolę w leczeniu dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną, został we wtorek (25.02) przekazany klinice. Zakup możliwy był dzięki środkom, uzyskanym przez Fundację od osób, przekazujących 1% podatku.
INFORMACJA PRASOWA
Łódź, 21.02.2020 r.


„Na co idzie ten 1% ?” - Fundacja KRWINKA przekazuje szpitalowi sprzęt medyczny
 
We współczesnej onkologii ważne jest podejście indywidualne: choroba każdego dziecka to odrębny przypadek, który otrzymuje specjalną terapię. Pobrane od pacjentów komórki białaczkowe hodowane są w specjalnych inkubatorach po to, by wyprodukować z nich autoszczepionkę: najskuteczniejsze lekarstwo na konkretny rodzaj nowotworu.
 
Dlatego tak istotną funkcję w leczeniu pełni inkubator, w którym hodowane są komórki. Taki aparat, jedyny w posiadaniu Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii uniwersyteckiego szpitala przy ul. Spornej w Łodzi, nagle się zepsuł. Potrzebna była natychmiastowa interwencja, czyli zakup nowego urządzenia. – Sami, jako szpital, nigdy nie udźwignęlibyśmy kosztów nabycia nowego inkubatora – wyjaśnia prof. dr hab. med. Wojciech Młynarski, Kierownik Kliniki – dlatego z pilną prośbą o pomoc zwróciliśmy się do Fundacji KRWINKA, która pomaga nam i współpracuje z kliniką od 25 lat.

Na prośbę zareagowała natychmiast Prezes Fundacji KRWINKA: – Nigdy nie odmawiamy pomocy naszym Podopiecznym. A potrzebne na zakup tego aparatu 30 tysięcy złotych znaleźliśmy dzięki środkom z „jednego procenta”, jakie uzyskujemy od podatników – wyjaśnia Elżbieta Budny. – To pokazuje, że gdy trzeba kupić w trybie pilnym sprzęt niezbędny do leczenia dzieci, ten 1% bywa jedyną szansą. Fundacja KRWINKA wspiera swoich podopiecznych na każdym etapie leczenia i rehabilitacji chorób nowotworowych. Pokrywamy m.in. koszta leków i terapii nie refundowanych przez NFZ. Zakup aparatury medycznej wpisuje się w te zadania.
 
Fundacja KRWINKA uroczyście przekazała nowy inkubator klinice we wtorek 25.02, o godz. 12.30, w Pracowni Immunopatologii i Genetyki Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii przy ul. Spornej 36/50 w Łodzi. Spotkanie miało radosny wymiar dla małych pacjentów także dlatego, że specjalnie dla nich zaplanowano z tej okazji Bal Ostatkowy: tańce i liczne atrakcje dla dzieci (przebieranki, ozdabianie sal i korytarzy, samodzielne wywoływanie zdjęć w foto-budce).
 
Akcja połączona była też z apelem do wszystkich, którzy nie złożyli jeszcze swych rocznych zeznań podatkowych, o przekazywanie swojego 1% na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Aby to zrobić wystarczy wpisać do rubryki formularza PIT numer KRS: 0000 165702.


Kontakt prasowy:
Remigiusz Mielczarek, tel. 500 255 701, remigiusz.mielczarek@krwinka.pl
 
 
 
Pozostałe wydarzenia
  • ONKOLOGICZNI W WALCE Z KORONAWIRUSEM Dołącz do akcji! Razem możemy więcej!
  • Zalecenia Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej w sprawie postępowania z pacjentami onkologicznymi W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, Polskie Towarzystwo Onkologiczne i Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej zaleca wszystkim podmiotom medycznym zajmującym się leczeniem onkologicznym wdrożenie procedur bezpieczeństwa mających na celu ochronę przez zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 pacjentów oraz personelu medycznego.
  • Stomicy a koronawirus Epidemia koronawirusa stwarza szczególnie trudne warunki funkcjonowania dla osób odbierających cyklicznie zaopatrzenie medyczne w tym osób ze stomią. W obliczu panującej epidemii większość pacjentów powinna przestrzegać nawet bardziej rygorystycznie niż inni, zaleceń higienicznych i epidemiologicznych, sformułowanych przez Państwowy Zakład Higieny oraz Ministerstwo Zdrowia. Zalecenia te obejmują wychodzenie z domu tylko w uzasadnionych i niezbędnych przypadkach. Niestety może to utrudnić zaopatrzenie w sprzęt stomijny. Fundacja STOMAlife podkreśla, że pacjenci odbierający sprzęt stomijny mogą, a w obecnej sytuacji nawet powinni, skorzystać z zaopatrzenia z dostawą do domu. Całą procedurę znacznie upraszcza posiadanie e-zlecenia, ale jeśli chory posiada zlecenie na starym druku, również ma taką możliwość.
  • Bądź odpowiedzialny – dołącz się do Apelu Ministra Zdrowia! W związku z pandemią koronawirusa pacjentów oraz ich bliskich prosimy o zachowanie bezwzględnych warunków higieny.
  • OCENA TECHNOLOGII MEDYCZNYCH - HTA W POLSCE I W UNII EUROPEJSKIEJ - wideoreportaż, wykład, moduł e-learningowy 27 stycznia br. w Warszawie odbyły się warsztaty OCENA TECHNOLOGII MEDYCZNEJ - HTA W POLSCE I W UNII EUROPEJSKIEJ. W spotkaniu zorganizowanym przez Europejską Koalicję Pacjentów Onkologicznych i Polską Koalicję Pacjentów wzięło udział 26 przedstawicieli z 16 organizacji pacjentów onkologicznych z całej Polski. Celem warsztatów było zapoznanie liderów z praktyczną stroną funkcjonowania HTA w Polsce i w innych krajach europejskich.
  • Koronawirus – dowiedz się jak zapobiegać zakażeniu Koronawirus powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie. Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania czy mówienia. Dowiedz się jak zapobiegać zakażeniu.
  • List otwarty do prezesa Zarządu Telewizji Polskiej W ostatnich dniach toczy się burzliwa dyskusja nad przyznaniem głosami większości parlamentarnej kwoty 2 mld zł na dopłaty dla TVP i Polskiego Radia jako rekompensatę za ulgi abonamentowe. Zdaniem opozycji pieniądze te powinny zostać przeznaczone na leczenie chorych na nowotwory, na realizacje Narodowej Strategii Onkologicznej.
  • Na Walentynki słonik na szczęście i serduszko od KRWINKI! Dzień Zakochanych to dla KRWINKI zawsze czas szczególny. Także i w tym roku, 14-ego lutego, Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” chce okazać wszystkim dużo miłości: swoich Podopiecznych odwiedzi z przytulankami na oddziałach onkologicznych Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi.