Redakcja glospacjenta.pl
Lista artykułów
-
Warsztaty dla pacjentów z rakiem pęcherza
Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne warsztaty dla pacjentów z rakiem pęcherza i ich bliskich.
czytaj więcej > -
„ŻYCIE BEZ TRANSFUZJI” - kampania PKPO
Rozpoczynamy kampanię „ŻYCIE BEZ TRANSFUZJI”, której uczestnicy – pacjenci i lekarze - opowiedzą o nowym leku uwalniającym chorych na zespoły mielodysplastyczne (MDS) od przetoczeń krwi.
czytaj więcej > -
MAŁOPŁYTKOWOŚĆ - poradnik dla pacjentów oraz warsztaty
„MAŁOPŁYTKOWOŚĆ – co warto o niej wiedzieć” to projekt w ramach, którego powstał poradnik dla pacjentów z małopłytkowością oraz warsztaty.
czytaj więcej > -
POSŁUCHAJ PSYCHOLOGA | Warsztat prowadzi Ewa Dubaniewicz
O znaczeniu wsparcia psychologicznego w rehabilitacji pacjenta onkologicznego opowiada mgr Ewa Dubaniewicz, psycholog, a także pacjentka onkologiczna. Zapraszamy do wysłuchania historii Ewy, która dzieli się swoim doświadczeniem i cennymi poradami dla pacjentów z chorobami nowotworowymi oraz dla osób ich wspierających.
czytaj więcej > -
Jakie objawy mogą dawać nowotwory głowy i szyi?
Jest to szeroka grupa chorób, które wywodzą się z przedniego odcinka układu pokarmowego i oddechowego, więc ich objawy zależą w dużej mierze od lokalizacji.
czytaj więcej > -
Nowotwory złośliwe głowy i szyi - co trzeba o nich wiedzieć?
Nowotwory głowy i szyi stanowią od 5,5 do 6,2 procent wszystkich nowotworów złośliwych w Polsce, co przekłada się na około 6000 nowych zachorowań rocznie. Coraz częściej chorują na nie osoby młode. W ich skutecznym leczeniu kluczowe jest wczesne rozpoznanie, warto więc wiedzieć, jakie objawy powinny wzbudzić naszą czujność.
czytaj więcej > -
Diagnostyka nowotworów głowy i szyi
Diagnostyką nowotworów rejonu głowy i szyi zajmują się laryngolodzy i chirurdzy szczękowo-twarzowi. Podczas wizyty w poradni specjalistycznej pacjent zostanie zbadany laryngologiczne (najczęściej z użyciem fiberoskopu).
czytaj więcej > -
Jak leczymy przerzuty do kości?
W ,,Studiu pod Jaskółkami’’ gościliśmy dr Michała Kunkiela, onkologa klinicznego z Narodowego Instytutu Onkologii - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Rozmawialiśmy o przerzutach do kości, które towarzyszą często chorobie nowotworowej oraz o tym, jakie problemy stwarzają one zarówno lekarzom jak i pacjentom.
czytaj więcej > -
Rola badań genetycznych w leczeniu raka płuca
Rozmowa z Dr n. med. Andrzejem Tysarowskim, kierownikiem Zakładu Diagnostyki Genetycznej i Molekularnej Nowotworów, Narodowy Instytut Onkologii - Państwowy Instytut Badawczy im. Marii Curie-Skłodowskiej w Warszawie
czytaj więcej > -
Prehabiitacja zwiększa szanse pacjenta
Lek. Sebastian Opaliński, koordynator Poradni Prehabilitacji Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie.
czytaj więcej >