Paulina Kieszkowska-Knapik

Paulina Kieszkowska-Knapik

Paulina Kieszkowska-Knapik

Paulina Kieszkowska-Knapik

Adwokat. Współzałożycielka Fundacji Lege Pharmaciae powstałej w celu analizowania i poddawania debacie publicznej regulacji prawnych w sektorze ochrony zdrowia.
Leki biologiczne – kilka uwag prawnych o ich naturze, dostępności i zamiennictwie Mecenas Paulina Kieszkowska-Knapik wyjaśnia, co oznaczają dla pacjentów onkologicznych zmiany prawne w ustawie refundacyjnej dotyczące leków biologicznych.
Pacjent onkologiczny Anno Domini 2015

Paulina Kieszkowska-Knapik, adwokat. Rekomendowana przez polskie oraz międzynarodowe rankingi jako najlepsza specjalistka prawa farmaceutycznego w Polsce. Współzałożycielka Fundacji Lege Pharmaciae powstałej w celu analizowania i poddawania debacie publicznej regulacji prawnych w sektorze ochrony zdrowia. Działa także w Obywatelskim Forum Legislacji przy Fundacji Batorego na rzecz wprowadzenia w Polsce standardów europejskich w dziedzinie stanowienia prawa. Wpiera swoją wiedzą chorych na nowotwory w ramach akcji Pacjent Wykluczony. W swoim artykule przedstawia aktualną sytuację prawną polskich pacjentów onkologicznych i radzi, jak działać, gdy system zdrowia zawodzi.