Moje historie

Moja historia

Moje historie

Łukasz Kuśnierz

Badania kliniczne szansą na długie życie

Łukasz Kuśnierz, pacjent po leczeniu z powodu chłoniaka Hodgkina dzieli się swoją historią choroby i refleksjami dotyczącymi udziału w badaniach klinicznych, korzyściami jakie odnosi pacjent z uczestniczenia w nich i znaczenia badań dla przyszłych chorych.
2020-10-27 16:16

Piotr Bursiewicz

Dzięki ćwiczeniom czas płynął szybciej, a głowę opuszczały złe myśli

Piotr Bursiewicz z zawodnikami i trenerami Kadry Narodowej Lekkiej Atletyki
Jak ważna jest aktywność fizyczna i rehabilitacja w pokonaniu choroby czy związanych z nią dolegliwości przekonuje nas Pan Piotr Bursiewicz. Pan Piotr jest pacjentem hematoonkologicznym, ale także rehabilitantem sportowym, założycielem fundacji Active Recovery i inicjatorem programu Onko-reha. Pan Piotr dzieli się swoją historią i unikalnym doświadczeniem stworzenia na bazie swojego przypadku klinicznego systemu indywidualnej rehabilitacji.
2020-08-11 14:24

Łukasz Rokicki

Odnaleźć drogę w chorobie i w życiu...

Łukasz Rokicki – prezes Fundacji Carita Żyć ze Szpiczakiem im. Wiesławy Adamiec, opowiada historię swojej choroby, dzieląc się refleksjami na temat terapii, potrzeby wsparcia przez bliskich i wpływu, jaki ma doświadczenie choroby nowotworowej na zmianę postawy życiowej pacjenta.
2020-06-12 12:13

Oskar Zarański

Kiedyś Iskierka pomogła Oskarowi, dziś On pomaga innym

Do dziś pamiętam słowa lekarza, gdy siedziałem z mamą w gabinecie lekarskim. „Pani syn ma raka. Może umrzeć” – dokładnie tak powiedział. Z płaczem wybiegłem do taty, na kolana. To było załamanie. W walce z chorobą bardzo dużą rolę odgrywali rodzice, rodzeństwo, rodzina. Na równi z Fundacją ISKIERKA, która wspierała nie tylko mnie, ale i rodziców. Oni też tego bardzo potrzebowali. Dzisiaj ja staram się pomagać innym – mówi Oskar Zarański z Bytomia, dziś wolontariusz i przyjaciel ISKIERKI.
2020-03-31 14:22

Jan Salamonik

Nigdy nie można tracić nadziei

Jan Salamonik, wiceprezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych oraz wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową. Koordynator programu Pacjent Wykluczony, w ramach którego wspiera pacjentów z rakiem i ich bliskich. Wykonuje tę pracę z ogromnym zaangażowaniem, poświęceniem własnego czasu i z wielkim profesjonalizmem. Udziela informacji głównie pacjentom z małych miejscowości, gdzie pacjenci nie wiedzą, do jakiego specjalisty się zgłosić i gdzie zwrócić się o pomoc.
2020-02-13 15:23

Katarzyna Kozak

Zaczęłam traktować powrót do zdrowia w kategoriach zadaniowych

Katarzyna Kozak jest pacjentką po leczeniu chłoniaka Hodgkina. Chorobę zdiagnozowano u niej późno i w ciężkim stanie zdrowia, ponieważ lekarz rodzinny i inni specjaliści zlekceważyli pierwsze objawy. Leczenie przebiegło na szczęście szybko i sprawnie, dzięki wiedzy i zaangażowaniu lekarza prowadzącego, a także traktowaniu przez Kasię powrótu do zdrowia w kategoriach zadaniowych. Choroba, choć była trudnym doświadczeniem, wniosła także pozytywne zmiany.
2020-01-09 10:18