Moje historie

Moja historia

Moje historie

Oskar Zarański

Kiedyś Iskierka pomogła Oskarowi, dziś On pomaga innym

Do dziś pamiętam słowa lekarza, gdy siedziałem z mamą w gabinecie lekarskim. „Pani syn ma raka. Może umrzeć” – dokładnie tak powiedział. Z płaczem wybiegłem do taty, na kolana. To było załamanie. W walce z chorobą bardzo dużą rolę odgrywali rodzice, rodzeństwo, rodzina. Na równi z Fundacją ISKIERKA, która wspierała nie tylko mnie, ale i rodziców. Oni też tego bardzo potrzebowali. Dzisiaj ja staram się pomagać innym – mówi Oskar Zarański z Bytomia, dziś wolontariusz i przyjaciel ISKIERKI.
2020-03-31 14:22

Jan Salamonik

Nigdy nie można tracić nadziei

Jan Salamonik, wiceprezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych oraz wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową. Koordynator programu Pacjent Wykluczony, w ramach którego wspiera pacjentów z rakiem i ich bliskich. Wykonuje tę pracę z ogromnym zaangażowaniem, poświęceniem własnego czasu i z wielkim profesjonalizmem. Udziela informacji głównie pacjentom z małych miejscowości, gdzie pacjenci nie wiedzą, do jakiego specjalisty się zgłosić i gdzie zwrócić się o pomoc.
2020-02-13 15:23

Katarzyna Kozak

Zaczęłam traktować powrót do zdrowia w kategoriach zadaniowych

Katarzyna Kozak jest pacjentką po leczeniu chłoniaka Hodgkina. Chorobę zdiagnozowano u niej późno i w ciężkim stanie zdrowia, ponieważ lekarz rodzinny i inni specjaliści zlekceważyli pierwsze objawy. Leczenie przebiegło na szczęście szybko i sprawnie, dzięki wiedzy i zaangażowaniu lekarza prowadzącego, a także traktowaniu przez Kasię powrótu do zdrowia w kategoriach zadaniowych. Choroba, choć była trudnym doświadczeniem, wniosła także pozytywne zmiany.
2020-01-09 10:18

Agnieszka Brzostek

Trzeba o siebie dbać

Agnieszka Brzostek, pacjentka leczona z powodu raka piersi, dzieli się swoim doświadczeniem wyniesionym z udziału w programie dla osób z chorobą onkologiczną, ułatwiającym powrót do pracy Idź naprzód. Ciesz się życiem.
2019-11-15 15:25

Adrianna Biedrzyńska

Od początku zaufałam profesorowi absolutnie

Fot. Anna Górajka
Adriannę Biedrzyńską znamy dobrze z teatru, filmu i estrady. Nie wszyscy wiemy, że cztery lata temu u aktorki zdiagnozowano guza mózgu. Rokowanie było bardzo złe – 3 miesiące życia. Po operacji wykonanej przez prof. Mirosława Ząbka z wykorzystaniem Gamma Knife pani Adrianna cieszy się życiem i dziękuje lekarzom za to, że żyje, że jest.
2019-11-13 10:20

Anna Zając

Mam prośbę do młodych o rzucenie palenia

U pani Anny Zając raka płuca wykryto 3 lata temu przez przypadek. Wcześniej nie miała żadnych objawów. Profilaktyczne prześwietlenie płuca wykazało dość dużego guza. Dziś Pani Anna przestrzega przed paleniem papierosów, które jest przyczyną wielu chorób, w tym nowotworowych.
2019-11-12 12:52