Moje historie

Moja historia

Moje historie

Jan Salamonik

Nigdy nie można tracić nadziei

Jan Salamonik, wiceprezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych oraz wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową. Koordynator programu Pacjent Wykluczony, w ramach którego wspiera pacjentów z rakiem i ich bliskich. Wykonuje tę pracę z ogromnym zaangażowaniem, poświęceniem własnego czasu i z wielkim profesjonalizmem. Udziela informacji głównie pacjentom z małych miejscowości, gdzie pacjenci nie wiedzą, do jakiego specjalisty się zgłosić i gdzie zwrócić się o pomoc.
2020-02-13 15:23

Katarzyna Kozak

Zaczęłam traktować powrót do zdrowia w kategoriach zadaniowych

Katarzyna Kozak jest pacjentką po leczeniu chłoniaka Hodgkina. Chorobę zdiagnozowano u niej późno i w ciężkim stanie zdrowia, ponieważ lekarz rodzinny i inni specjaliści zlekceważyli pierwsze objawy. Leczenie przebiegło na szczęście szybko i sprawnie, dzięki wiedzy i zaangażowaniu lekarza prowadzącego, a także traktowaniu przez Kasię powrótu do zdrowia w kategoriach zadaniowych. Choroba, choć była trudnym doświadczeniem, wniosła także pozytywne zmiany.
2020-01-09 10:18

Agnieszka Brzostek

Trzeba o siebie dbać

Agnieszka Brzostek, pacjentka leczona z powodu raka piersi, dzieli się swoim doświadczeniem wyniesionym z udziału w programie dla osób z chorobą onkologiczną, ułatwiającym powrót do pracy Idź naprzód. Ciesz się życiem.
2019-11-15 15:25

Adrianna Biedrzyńska

Od początku zaufałam profesorowi absolutnie

Fot. Anna Górajka
Adriannę Biedrzyńską znamy dobrze z teatru, filmu i estrady. Nie wszyscy wiemy, że cztery lata temu u aktorki zdiagnozowano guza mózgu. Rokowanie było bardzo złe – 3 miesiące życia. Po operacji wykonanej przez prof. Mirosława Ząbka z wykorzystaniem Gamma Knife pani Adrianna cieszy się życiem i dziękuje lekarzom za to, że żyje, że jest.
2019-11-13 10:20

Anna Zając

Mam prośbę do młodych o rzucenie palenia

U pani Anny Zając raka płuca wykryto 3 lata temu przez przypadek. Wcześniej nie miała żadnych objawów. Profilaktyczne prześwietlenie płuca wykazało dość dużego guza. Dziś Pani Anna przestrzega przed paleniem papierosów, które jest przyczyną wielu chorób, w tym nowotworowych.
2019-11-12 12:52

Agnieszka Witkowicz-Matolicz

To one dały mi nadzieję

Agnieszka Witkowicz-Matolicz – dziennikarka i reporterka, socjolożka. Obecnie szefowa Informacji w Radiu Muzo FM. Wcześniej związana z RMF FM, TOK FM i Radiem PiN, współpracowała też z Polsat News, TVP Info i WP.pl. Na raka piersi zachorowała w wieku 32 lat, rok po tym, gdy została mamą. Uważna obserwatorka życia i ludzi, lubi odkrywać fakty i walczyć ze stereotypami, także jeśli chodzi o raka. Przykładem tego jest jej książka „Niezwykłe Dziewczyny”, będąca zapisem historii młodych kobiet z rakiem piersi. Czytelnikom „Głosu” Agnieszka opowiada swoją historię.
2019-11-12 12:49