Beata Ambroziewicz

Beata Ambroziewicz

Beata Ambroziewicz

Beata Ambroziewicz

Prezes PUOP

E-mail.: info@pkopo.pl

Prezes Polskiej Unii Organizacji Pacjentów
Wąstopad 2017 | Zapuść, pokaż, wspieraj! Co roku w listopadzie mężczyźni na całym świecie zapuszczają wąsy na znak profilaktyki męskich nowotworów, takich jak rak prostaty i rak jądra. Idea MOVEMBER (nazwa akcji od połączenia angielskich słów „november” – listopad i „moustache” – wąsy) zrodziła się w Australii w 2004 roku i w krótkim czasie zagościła w wielu krajach na różnych kontynentach, m.in. Nowej Zelandii, Irlandii, Kanadzie, Czechach, Danii, Salwadorze, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Południowej Afryce, na Tajwanie, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, a także w Polsce.
Leki biologiczne bez tajemnic Terapie biologiczne wytwarza się metodami biotechnologicznymi z zastosowaniem inżynierii genetycznej. Leczenie biologiczne jest stosowane na świecie od kilkudziesięciu lat, stając się coraz popularniejszą metodą walki z nieswoistymi zapaleniami jelit, łuszczycą, reumatoidalnym zapaleniem stawów oraz nowotworami.
Podstawy prawne udziału obywateli w konsultacjach społecznych Czynny udział organizacji pozarządowych w procesie stanowienia prawa jest częścią szeroko rozumianej partycypacji obywateli w rządzeniu w demokratycznym państwie. Konsultacje społeczne są jedną z form partycypacji, pozwalającą na przekazanie opinii między decydentami a interesariuszami, mając pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania.
Medycyna personalizowana w onkologii – dobre praktyki z Wielkiej Brytanii W październiku 2015 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji z udziałem specjalistów z Wielkiej Brytanii: prof. Rory’ego Shaw’a (na zdjęciu), dyrektor ds. medycznych Healthcare UK oraz dra Wojciecha Niedźwiedzia, szefa grupy badawczej na Wydziale Onkologii Instytutu Medycyny Molekularnej Uniwersytetu w Oxford, którzy przedstawili dobre praktyki w zakresie dostępu do medycyny personalizowanej. Polscy eksperci zastanawiali się, czy sprawdzone brytyjskie rozwiązania mogą znaleźć zastosowanie w polskim systemie opieki onkologicznej.