Wydarzenia

Wydarzenia

Powrót

Wydarzenia

Wystawa malarstwa pacjentów onkologicznych

Onkoprzestrzeń Kreatywna poświęcona jest arteterapii i kreatywności. Mówimy o sztuce, marzeniach, pasjach, talentach, zainteresowaniach, pięknie świata, podróżach, wartościach.

Fundacja KRWINKA przekazuje szpitalowi sprzęt medyczny

Urządzenie bardzo potrzebne chorym dzieciom: inkubator dwutlenku węgla do hodowli komórkowych zakupiła Fundacja KRWINKA dla oddziałów onkologicznych Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi. Sprzęt, który wart jest 30 tys. złotych i pełni kluczową rolę w leczeniu dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną, został we wtorek (25.02) przekazany klinice. Zakup możliwy był dzięki środkom, uzyskanym przez Fundację od osób, przekazujących 1% podatku.

IX Forum Pacjentów Onkologicznych

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych serdecznie zaprasza do udziału w IX Forum Pacjentów Onkologicznych, które odbędzie się 23 marca 2020 r.

List otwarty do prezesa Zarządu Telewizji Polskiej

W ostatnich dniach toczy się burzliwa dyskusja nad przyznaniem głosami większości parlamentarnej kwoty 2 mld zł na dopłaty dla TVP i Polskiego Radia jako rekompensatę za ulgi abonamentowe. Zdaniem opozycji pieniądze te powinny zostać przeznaczone na leczenie chorych na nowotwory, na realizacje Narodowej Strategii Onkologicznej.

Na Walentynki słonik na szczęście i serduszko od KRWINKI!

Dzień Zakochanych to dla KRWINKI zawsze czas szczególny. Także i w tym roku, 14-ego lutego, Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” chce okazać wszystkim dużo miłości: swoich Podopiecznych odwiedzi z przytulankami na oddziałach onkologicznych Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi.

Otwarcie Gabinetu Psychoonkologicznego w Brzozowie pod patronatem Sanitasu

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem w Brzozowie w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym otwarto Gabinet Psychoonkologiczny.

„Onkologiczne wojaże” – warsztaty dla pacjentów hematoonkologicznych i onkologicznych

Organizacje pacjentów onkologicznych zapraszają na warsztaty dla chorych na nowotwory i ich bliskich, podczas których będzie można wysłuchać wykładów specjalistów, a także dowiedzieć się jak uzyskać wsparcie w chorobie onkologicznej.

RAPORT | Szpiczak plazmocytowy. Doświadczenia i oczekiwania w stosunku do metod leczenia

Raport z pierwszego w Polsce badania wśród chorych i ich bliskich.

Projekt Narodowa Strategia Onkologiczna

Dziś, 4 lutego 2020 r. po raz 20. obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych oficjalnie otwiera pierwszy w naszym kraju portal pacjentów onkologicznych glospacjenta.pl

Radom – Pierwsze warsztaty w ramach ogólnopolskiego cyklu spotkań dla chorych na nowotwory i ich bliskich „Onkologiczne wojaże”

W Radomiu 31 stycznia br. odbyły się pierwsze warsztaty „Onkologia bez tajemnic” zorganizowane przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych oraz Stowarzyszenie Amazonki – Dana w ramach ogólnopolskiego cyklu spotkań dla chorych na nowotwory i ich bliskich „Onkologiczne wojaże”.

HTA moduł e-learningowy już dostępny w wersji polskiej!

27 stycznia br. w Centrum Okopowa w Warszawie odbył się warsztat OCENA TECHNOLOGII MEDYCZNYCH – HTA W POLSCE I UNII EUROPEJSKIEJ, na który wspólnie z Europejską Koalicją Pacjentów Onkologicznych zaprosiliśmy liderów organizacji pacjentów onkologicznych z całej Polski.

ONCOweek

W Białymstoku od 2 do 8 grudnia 2019 odbył się cykl spotkań edukacyjnych – Podlaski Tydzień Profilaktyki i Leczenia Chorób Nowotworowych ONCOweek 2019 zorganizowany przez Fundacji rozwoju profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób klatki piersiowej THORAX pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Pacjenta. Partnerami i współorganizatorami byli: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, prezydent Miasta Białystok, marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty.

Wrzesień światowym miesiącem świadomości nowotworów krwi

Na świecie co 30 sekund jedna osoba dowiaduje się, że ma nowotwór krwi.

Radioterapia w raku piersi

W październiku – Światowym Miesiącu Raka Piersi, Polskie Towarzystwo Radioterapii Onkologicznej wraz z Konsultantem Krajowym w dziedzinie radioterapii onkologicznej zainicjowało dyskusję na temat roli radioterapii w leczeniu chorych na raka piersi.

„Rozjechać Szpiczaka”

20–22 września pacjenci ze szpiczakiem wystartowali w Grudziądzu w rajdzie rowerowym organizowanym przez Fundację Carita im. Wiesławy Adamiec i udowodnili, że szpiczak to nie wyrok, pokazując, że „niemożliwe nie istnieje”!