Wydarzenia

Wydarzenia

Powrót

Wydarzenia

PROTEST - Grupa raka płuca

Środowisko pacjentów z rakiem płuca i ich rodzin, pragnie wyrazić swoje głębokie rozczarowanie ponownym nieumieszczeniem w projekcie listy leków refundowanych od dnia 1 listopada 2020 r. innowacyjnej terapii niedrobnokomórkowego raka płuca – pembrolizumabu - u osób z ekspresją PD-L1 poniżej 50%. 

Odwołane IX Forum Pacjentów Onkologicznych

W obliczu zagrożenia epidemią koronawirusa oraz doniesień medialnych o rozszerzaniu się tego zjawiska w Polsce i Europie Zarząd Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych podjął decyzję o odwołaniu IX Forum Pacjentów Onkologicznych planowanego na 23 listopada 2020.

Post-ESMO: najważniejsze doniesienia z kongresu ESMO 2020 z zakresu leczenia raka płuca, piersi, jajnika i prostaty

Co to oznacza dla polskiego pacjenta onkologicznego? Czy leki najbardziej oczekiwane przez ekspertów i pacjentów znajdą się na liście leków refundowanych?

Miesiąc świadomości raka piersi - wywiad Medexpressu z Krystyną Wechmann

Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi i z tej okazji portal Medexpress zaprosił Prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki" Krystynę Wechmann.

Życie z działaniami niepożądanymi terapii onkologicznych - WEBINAR

20 października w godzinach 16:00 - 18:00 zapraszamy na webinar dotyczący roli działań niepożądanych oraz diety w terapii onkologicznej.

Onkologia w pandemii

Przed nami okres jesienno-zimowy i związana z nim fala zachorowań na infekcje układu oddechowego, w tym na COVID-19. Systematyczny wzrost nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 obserwowany jest w Europie i w Polsce już od kilku tygodni. Ta tak zwana druga fala epidemii może ponownie wzmóc obawy pacjentów onkologicznych przed kontaktem z placówkami ochrony zdrowia. Jednak wszyscy eksperci jednogłośnie apelują, żeby nie odraczać diagnostyki i leczenia przeciwnowotworowego, a także kontynuować rozpoczęte już terapie, bo zaniechanie tych działań może być groźniejsze w skutkach niż pandemia COVID-19.

Życie z działaniami niepożądanymi terapii onkologicznych - ANKIETA

Zachęcamy do wypełniania ankiety, którą stworzyliśmy z innymi organizacjami pacjenckimi: www.skutkiuboczne.com

 

 

„Dłuższe życie z rakiem” – kampania edukacyjna

Wraz z epidemią COVID-19 w ochronie zdrowia nastała nowa rzeczywistość. Zmiany dotknęły zarówno pacjentów, jak i personel medyczny. Z niektórymi skutkami epidemii będziemy zmagać się jeszcze przez wiele kolejnych lat, tak jak np. w onkologii, gdzie paraliż systemu opieki zdrowotnej opóźnił wykrywanie chorób nowotworowych.

Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda - WIDEO

Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, Ambasadorka Kobiet z Rakiem Piersi, zachęca Polki do profilaktyki i badań przesiewowych. Październik - miesiąc Świadomości Raka Piersi to szczególny czas, w którym edukujemy i przypominamy jak ważna jest dbałość i troska o zdrowie.

"Wyścig z czasem - wyścig o życie" - Ostre białaczki, a dzisiejsze możliwości ratowania pacjentów - SPOTKANIE ONLINE

Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia oraz portal Hematoonkologia.pl zapraszają na spotkanie z ekspertem online, podczas której przedstawione zostaną aktualne możliwości leczenia pacjentów z ostrymi białaczkami. 

„Zadbaj o swoje piersi” Dzień Otwarty w RCO 15 października 2020 r.

Radomskie Centrum Onkologii zaprasza na Dzień Otwarty w czwartek 15 października w godzinach 8.00-12.00

„Jak nowocześnie i skutecznie leczyć szpiczaka plazmocytowego” - Debata online

W imieniu Fundacji CARITA im. Wiesławy Adamiec oraz Fundacji Żyjmy Zdrowo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w debacie online na temat nowoczesnych i skutecznych metod leczenia szpiczaka plazmocytowego.

Problemy kobiet w trakcie terapii onkologicznych - jak sobie z nimi poradzić?

Zapraszamy na bezpłatny webinar online pt.: Problemy kobiet w trakcie terapii onkologicznych - jak sobie z nimi poradzić? 

"Rak kolczystokomórkowy w Polsce" - spotkanie online

Inicjatorzy kampanii edukacyjnej poświęconej rakowi kolczystokomórkowemu skóry - RAK UV zapraszają na spotkanie prasowe w formie online, podczas którego zostanie zaprezentowany pierwszy w Polsce raport dotyczący raka kolczystokomórkowego.

12 lat Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka

Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa jest organizacją pożytku publicznego, która została powołana w 2008 roku. Fundacja współpracuje z  Katedrą Hematologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Szpitalem Uniwersyteckim w  Krakowie, Polskim Towarzystwem Hematologów i Transfuzjologów, Międzynarodową Grupą Roboczą ds. Szpiczaka, International Myeloma Foundation oraz International Myeloma Society.